Оригінальний Jaguar D-Type повертається у виробництво через 62 роки

На прохання засновника Jaguar сера Вільяма Ліона, авіаційний і автомобільний дизайнер Малкольм Саєр розробив модель, призначену для гонок Ле-Ман — C-Type (Jaguar XK120-C). Спадкоємець, який отримав назву D-Type (XKD), був ще більш успішним в гонках на витривалість, здобувши перемогу в 24 годинах Ле-Мана в 1955, 1956 і 1957 роках.

Оригинальный Jaguar D-Type возвращается в производство через 62 года

 

Тоді було виготовлено 75 екземплярів з 100 запланованих, 16 з яких — модель XKSS. У кожного з них є своя історія. Однак, D-Type, зображений на фото — не один з них, а абсолютно новий автомобіль, виробництво якого вирішили відновити через 62 роки. Буде випущено всього 25 одиниць.
Ціноутворення поки не оголосили, але не варто очікувати, що продовження D-Type за ціною буде аналогічно оригіналу або всього лише алюмінієвої копії. Його вартість, враховуючи виняткову рідкість і знаменитість, пророкують в розмірі 1 млн. фунтів стерлінгів.

Оригинальный Jaguar D-Type возвращается в производство через 62 года

 

Продовження D-Type слід по стопах випуску шести полегшених оригінальних E-Type і дев’яти моделей XKSS, побудованих в період з 2014 по 2018 рік. «Нові» D-Type будуть відтворені точно за оригінальної специфікації з вихідною потужністю близько 250 л. с. і потенційної максимальною швидкістю 305 км/год. Кожен автомобіль оснастять чотирьох-ступінчастою механічною коробкою передач, а 3,4-літровий рядний шестициліндровий двигун XK доповнять не менш ніж трьома карбюраторами Weber з двома дроселями.

 

ремонт турбин автомобилей
«Jaguar D-Type — один з найбільш знакових і красивих гоночних автомобілів всіх часів, з видатними рекордами в самих складних автомобільних гонках світу. Він так само вразливий і сьогодні, — заявив Тім Ханниг, директор підрозділу Jaguar Land Rover Classic. — Історію успіху моделі D-Type продовжить виробництво, заплановане у Ковентрі, що обіцяє стати одним з проектів, що з’являються раз у житті фахівців світового класу Jaguar Land Rover Classic, який вони виконають з гордістю».

Оригинальный Jaguar D-Type возвращается в производство через 62 года

 

Природно, будучи такою дорогою машиною, D-Type врахує побажання кожного клієнта. Покупці, які замовляють автомобіль, можуть вибрати або специфікацію Shortnose 1955, або варіант 1956 Longnose. В даний час існує лише одна «нова» модель — інженерний прототип Longnose з довгим капотом, хвостовим «плавцем» за підголовники водія і високопродуктивними гальмівними супортами. Високий рівень уваги до деталей відображається в тому, що для створення одного D-Type необхідно 7 000 людино-годин.
Багато екземпляри із заявлених 25 одиниць вже продані, і, якщо вірити тенденціям з попередніми відродженими моделями Jaguar, залишилися автомобілі зникнуть в найкоротші терміни.

Оригинальный Jaguar D-Type возвращается в производство через 62 года