Тест-драйв мотоцикла Bajaj Pulsar NS125 FI – індійські технології в ділі

Будь-який міський малокубатурник відмінно справляється із завданням швидкого і економічного пересування по густонаселеному мегаполісу. Мотоцикли цього класу дуже популярні і є майже у всіх виробників, але Bajaj зі своїм Pulsar NS125 FI спробував поєднати важко поєднувані речі – доступність і технологічність. Спробуємо зрозуміти, що з цього вийшло.

Доступність – поняття відносне, адже за Pulsar NS125 FI просять 1 890 доларів. Це не набагато дешевше, ніж головний конкурент – перевірений роками і мільйонами кілометрів пробігу Yamaha YBR-125. Саме тому, щоб виграти боротьбу за гаманець потенційного покупця, Bajaj просто зобов’язаний запропонувати щось більше за ті ж гроші.

Зовнішність
Зовнішній вигляд Pulsar NS125 вельми агресивний. Нотки спортивності в ньому поєднуються з елементами практичності. Якщо Yamaha YBR-125 виглядає як типовий представник 80-х, то Pulsar NS125 на його тлі здається набагато сучаснішим, стрімкішим і спортивнішим. Але, незважаючи на уявні спортивні амбіції, посадка на Pulsar NS125 дуже зручна, практично класична. Єдиний ергономічний мінус – важіль кік-стартера, що впирається в праву ногу. Втім, багато власників пульсарів його знімають, як непотрібний рудимент.

Вельми корисними виявилися декоративні обтічники бензобаку. Їх аеродинаміка зпроектована таким чином, що на високих швидкостях вони захищають коліна від потоків зустрічного повітря – дуже актуально для тих, хто катається без наколінників в прохолодну погоду. Плюсом можна вважати і встановлені з заводу дуги безпеки, а також м’яку наклейку, що захищає бак від подряпин блискавкою куртки.

Техніка
По технічній частині Pulsar NS125 обходить прямих конкурентів саме за рахунок своєї технологічності. Одна з головних переваг – інжекторна паливна система. Райдеру не потрібно морочитися зі збагачувачем суміші для холодного старту і прогріву. Мотоцикл відповідає нормам Євро-4, а значить, забруднює навколишнє середовище значно менше, ніж його карбюраторні побратими. До того ж він дуже дбайливо відноситься до запасів палива – залив в порожній бак трохи більше трьох літрів бензину в нещадному режимі тест-драйву вдалося проїхати більше 200 кілометрів.

П’ятиступінчаста коробка з довгоходною лапкою перемикання і непогано підібраними передавальними числами, приємна в обігу. Нейтралка ловиться легко, але індикатора включеної передачі все ж не вистачає.

Підвіска досить жорстка і короткохідна. При їзді по бруківці трясе набагато сильніше, ніж на Bajaj Boxer 125X. Але на швидкості ця жорсткість забезпечує відмінну стабільність. Часом навіть здається, що на це шасі можна було б сміливо встановлювати і більш потужний двигун.

Двох NS125 везе легко і невимушено. Розгін до міських швидкостей напористий і впевнений, але після 80 км/год недолік потужності вже відчувається. Крейсерська швидкість, трохи більше 110 км/год, обмежена саме потужністю мотора.

Окремої похвали заслуговують гальма. Так, Pulsar NS125 не обладнаний ABS, але по частині гальмування він, на мій погляд, з легкістю обходить всіх конкурентів в своєму ціновому сегменті. Завдяки системам CBS і Anti-Skid гальмує індійський малокубатурник набагато впевненіше, ніж та ж Yamaha YBR-125. Сприяють цьому і стокова гума досить пристойної якості.

Недостатки
До якості збірки питань немає ніяких, але дрібні гумові деталі, які вперто не хочуть сідати на свої місця, псують свято перфекціоніста. На тестовому мотоциклі, наприклад, ніяк не вдавалось закріпити гумку, що захищає шарнір правого дзеркала. Це дрібниці, з якими легко миришся, катаючись на Bajaj Boxer 125X, просто тому, що він коштує менше тисячі доларів. Але до мотоцикла, який майже в два рази дорожче – вимоги вже інші.

І все ж можна застосувати до України головний недолік Pulsar NS125 – іміджевий. Незважаючи на те, що Bajaj – третій за обсягами виробленої техніки мотовиробник в світі, в нашій країні про цей бренд знає не так багато людей. Це, безумовно, впливає на вартість техніки на вторинному ринку. Питання «за скільки можна продати інжекторинй Pulsar NS125, відкатавши на ньому кілька сезонів», поки відкрите. Але з іншого боку, вже минулого року Bajaj захопив лідерство на ринку нових мотоциклів України і продовжує стрімко нарощувати обсяги продажів. Тому через пару сезонів все може дуже сильно змінитися.