Водіям зробили важливе попередження

Виписані патрульною поліцією протоколи важливо обов’язково підписувати і отримувати копію на руки, інакше водій може не тільки потрапити на подвійний штраф, але і не зможе оскаржити його в суді.

Як повідомляють юристи компанії «Дорожній адвокат», дуже часто водії відмовляються отримати на місці зупинки постанову поліції про накладення штрафу. Мотивом відмови служить думка про можливість несплати штрафу за відсутності в постанові підпису водія про отримання. Але подібна думка помилкова.

Поліцейський відразу відзначає в постанові, що водій відмовився від отримання. А сам порушник не може ні оскаржити штраф, ні оплатити його зі знижкою або вчасно.

«На оскарження штрафу ви маєте 10 днів з дня винесення постанови, на сплату – 15 днів з дня вручення. Після відмови в отриманні постанови поліція повинна направити таку постанову вам за місцем проживання. Однак не відомо, коли така постанова надійде до вас поштою, якщо взагалі надійде», – зазначають юристи.

Якщо у вас немає копії постанови, то ви не можете ні оплатити штраф (немає суми штрафу, реквізитів для оплати), ні оскаржити (немає основного доказу штрафу, нема даних про поліцейського, до кого оскаржити). Водночас, несплата чи можливе оскарження в передбачені строки штрафу спричиняє подвоєння суми штрафу і передачу поліцією матеріалів на стягнення до виконавчої служби, яка в свою чергу стягне подвійний розмір штрафу з витратами на виконавче провадження або заборонить виїзд водієві за кордон.