Тільки кожен п’ятий водій в Україні знає всі аспекти перевезення дитини в автомобілі

Тільки 20% учасників добровільного тестування показали абсолютну обізнаність про правила і аспектах перевезення дітей в автомобілі.

Такі дані були отримані під час онлайн-тестування українських водіїв-користувачів Інтернету на предмет знання правил перевезення дітей в автомобілі і особливостей розташування дитячого автокрісла.

70% респондентів знають, що Правилами дорожнього руху України (ПДР) встановлені показники зростання і віку, при яких перевезення дитини в автомобілі повинна здійснюватися з використанням автокрісла – зростання до 145 см або віком до 12 років;

36% обізнані про те, що найбільш небезпечним місцем в автомобілі для перевезення дітей є переднє сидіння поруч з водієм;

54% українських водіїв знають, що для безпечного перевезення дитини до півтора років автокрісло потрібно встановлювати ПРОТИ напрямку руху автомобіля.

Незважаючи на високу поінформованість про показники зростання і віку, які потребують перевезення дітей в автокріслі відповідно до ПДР, на жаль, майже 2 \ 3 учасників помилково вибирають місця для його установки.

Також розділилися думки з приводу розміщення автокрісла для дітей до 1.5 років – найбезпечнішим вважається розташування ПРОТИ руху (спиною вперед). Проте близько половини опитаних все ще вважають вірною установку по напрямку руху (особою вперед). Беручи до уваги важливість правильного розміщення для безпеки дитини, такий рівень знань є незадовільним.