Китайський суббренд Great Wall представив новий електричний хетчбек

Молодий електромобільний суббренд Ora, створений концерном Great Wall в цьому році, виводить на китайський ринок свою другу модель – електричний хетчбек R1. З урахуванням державних субсидій мінімальна вартість електрокара складе $8700.

Дизайн хетчбека розроблений в ретро-стилі. Виглядає автомобіль круглим і трохи «мультяшним». В основу моделі лягла платформа ME (Mini Electric). Хетчбек з переднім приводом і найпростішою напівзалежною задньою підвіскою укомплектований 15 – або 16-дюймовими колісними дисками і пластиковими зовнішніми кузовними панелями, завдяки чому споряджена маса хетчбека склала всього 990 кг. При цьому, як зазначили розробники, частка високоміцних сталей у силовій конструкції електрокара досягла 60%.

Габаритна довжина Ora R1 – 3495 мм, ширина – 1660 мм, висота – 1530 мм (1560 мм з опціональною антеною), колісна база – 2475 мм.

Хетчбек Ora R1 укомплектований електромотором, генеруючим 48 л. с. потужності і 125 Нм крутного моменту. Живиться мотор від літій-іонної батареї ємністю 30,7 або 33 кВт∙год. Час зарядки від стандартного зарядного пристрою потужністю 3,3 кВт – 9,5-10 годин, від опціональної зарядної станції потужністю 6,6 кВт – у два рази швидше. Запас ходу електрокара становить від 310 до 351 км. З місця до 50 км/год хетчбек прискорюється за 5,6 с, а максимальна швидкість не перевищує позначки 102 км/ч.

Салон R1 розрахований на чотирьох осіб і оформлений максимально просто: мінімум фізичних кнопок на центральній консолі, 9-дюймовий сенсорний дисплей, цифрова приладова панель, U-образне триспицеве кермове колесо, кондиціонер і сидіння з тканинної оббивкою. Клавіші електросклопідйомників передніх дверей розташовані на центральному тунелі, тоді як скло в задніх дверях відкривається на кронштейнах.

Залежно від комплектації в стандартне оснащення входять до шести подушок безпеки, антиблокувальна система, система допомоги при русі в гору, камера заднього виду та медіацентр з навігатором, функцією розпізнавання голосу і інтеграцією смартфона. Доступ до деяких функцій автомобіля відкривається через фірмовий додаток для смартфона Euler Connect Super, за допомогою якого можна проводити дистанційну діагностику, переглядати інформацію про стан автомобіля і управляти кондиціонером.

Цінник на хетчбек Ora R1 стартує від $16 600. З урахуванням державних субсидій китайські клієнти марки зможуть замовити електрокар за ціною від $8700 до $11 300 залежно від комплектації. Поставки замовлених зараз автомобілів почнуться в 2019 році.