Як самому замінити гофру глушника?

Практично будь-який сучасний автомобіль оснащується спеціальною гофрованою трубкою іноді іменується компенсатором або сильфоном, яка призначена для погашення вібрацій, що передаються від мотора глушнику.

Якщо потрібно заміна гофри глушника, то наступна інформація стане вам у пригоді. До речі, на більш-менш старих моделях машин такої деталі немає. Ну не у всіх – це точно. А що стосується зовсім древніх (20-30 річної давності) дизельних автомобілях, то і подавно. Там вона навіть в базову комплектацію не входила, через що нині ще пересуваючі зразки, м’яко кажучи, дуже сильно шумлять, гуркочуть і трохи смердять на дорогах.

Ремонт гофри, в принципі, ніяк не передбачений з-за витрат часу і сил, тому її просто міняють на нову. Значить розглядати непотрібну метушню з паяльником і пластинками (латками) ми не станемо. Виконати всю процедуру своїми руками під силу навіть початківцю автолюбителю, а досвідченому, швидше за все, такі дії і так добре відомі. Проте, давайте оцінимо проблему з усіх боків, ретельно і серйозно, бо робота з вихлопною системою автомобіля має свої особливості.

Ознаки і причини поломки гофри
Як і будь-яка деталь, гофра не вічна. Якщо врахувати той факт, що знаходиться вона під днищем автомобіля і безпосередньо стикається з агресивним середовищем будь-якого дорожнього покриття – тим паче. Коли під час руху машини ви почуєте гучні різкі звуки, відчуєте різкий сморід з-під капота і в салоні – знайте, що винуватцем цього явища може бути розгерметизація (прорив) гофри, яка могла отримати чисто механічні пошкодження (зачепили її чимось), зносилась за терміном служби або відхопити удар під час паралельної (задньої) парковки, якщо водій невдало наїхав на бордюрний камінь (або іншу перешкоду).

Само собою зрозуміло, що при експлуатації автомобіля на українських дорогах проблеми з гофрой трапляються набагато частіше, хоча б через постійне зіткнення з хімічними реагентами, якими густо посипаються вулиці міст взимку. Простіше кажучи, щоб не доводити до гріха, краще щовесни навідуватися на якийсь підйомник (ремонтну яму), щоб уважно оглянути стан днища машини і визначити ступінь завданої шкоди.

Підготовка до роботи і заміна гофри
Будучи класним зварювальником або, хоча б, просто знайомим зі зварювальною справою, маючи на руках зварювальний апарат та циркулярну пилку невеликих розмірів заміна гофри глушника не стане для вас чимось важким – далі справа піде просто.

Доведеться підняти машину на підйомнику або поставити на яму і спуститися під днище.
за допомогою циркулярної пилки відрізати гофру строго по з’єднувальним кільцям.
Зрізати тією ж пилкою самі кільця гофри, що залишилися на трубі.
Видалити залишки швів і зачистити поверхні (можна звичайної наждачним папером).
Поставити на місце “загиблої” гофри нову і приварити.
Взяти будь-яку термостійку фарбу і ретельно промазати нові зварювальні шви між гофрой і трубою.

Нюанси і поради
Якщо ви вперше зібралися займатися такою роботою, то прихопіть з собою якогось помічника (який краще знає). По-перше, буде не нудно, по-друге, завжди хтось буде на підхваті. Перед вирізанням старої гофри рекомендується поставити відмітини на місцях стиків з трубою, щоб легше і точніше відбувався демонтаж. При важко малому просторі між трубою і днищем автомобіля, для якісної роботи необхідно зняти весь вузол до дідька і зробити його вільно, а не на вазі. і останнє. якщо ви визначили поломку гофри, потім успішно її поміняли, то непогано було б встановити причину цієї поломки і по можливості (якщо це не знос через хімічних реагентів або удар об щось) усунути таку причину, щоб уникнути рецидивів і нової заміни гофри.