Як саме сніг і мороз впливає на технічний стан автомобіля

У цей період слід ретельніше ставитися до технічного стану автомобіля. Саме сніг та мороз можуть стати причиною поломки.

Чим же небезпечні погодні умови взимку для машини? Розглянемо 5 питань, які можуть вплинути на технічний стан авто.

1. Ходова частина при температурі повітря -10 °С і нижче, починає вести себе по-іншому. Підвіска стає менш «еластичною», так як гума сайлент-блоків на морозі стає жорсткішою, а робоча рідина амортизаторів – більш в’язкою. Для цього взимку потрібно починати плавний старт, щоб всі частини підвіски змогли прогрітися під час руху.

2. Під час сильних опадів взимку на колісні арки прилипає сніг. Це заважає нормально повертати і може привести до поломки підкрилків. Також часто сніг прилипає до дисків, що може порушити балансування автомобіля. Тому перед поїздкою потрібно очищати колісні арки і диски від снігу і льоду.

3. Якщо на вулиці був сильний мороз, то після нічної стоянки «двірники» можуть примерзнути до скла. У такій ситуації не можна їх включати. Потрібно спочатку прогріти салон і очистити лобове скло від льоду.

4. Під час зимової їзди, потрібно акуратно їздити по засніжених ділянках дороги. Під шаром снігу може ховатися яма, камінь або бордюр. Таке перешкоджання може сильно пошкодити машину або призвести до дорожньо-транспортної пригоди.

5. При температурах нижче нуля акумулятор працює гірше і навіть може розрядиться, якщо довго стоїть на морозі. Тому, краще відстежувати прогноз погоди і, якщо намічається сильний мороз, то краще його зняти і занести в тепле приміщення.