Інструктори автошкіл відповідатимуть за підготовку водіїв

У Міністерстві внутрішніх справ України пропонують запровадити персональну відповідальність інструкторів автошкіл за навчання і підготовку водіїв.

Про нововведення розповів начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій.

«Ми допрацьовуємо наші відомчі укази і готуємо такий «приємний сюрприз» для автошкіл – якщо більше певного відсотка учнів показують поганий рівень підготовки (вочевидь, не здають іспит. – Ред.), інструктора несуть за це персональну відповідальність», – повідомив Криклій.

За його словами, ця практика вже прижилася в деяких прогресивних країнах.

«Зараз в автошколах колективна безвідповідальність. Вони «комісією» приймають іспити з теорії – нібито комісією, зрозуміло, що там ніякої комісії немає. Такою самою «комісією» приймають практичні іспити. У переважній більшості шкіл це бутафорія. Цю ситуацію потрібно змінювати. Має бути персональна відповідальність», – наголосив чиновник.

Він додав, що в майбутньому у МВС збираються кардинально видозмінити процес підготовки водіїв. Зокрема, інструктори зможуть навчати новачків самостійно і не «прив’язуватися» до автошкіл.

«Теорії людина зможе самостійно навчитися і здати іспит, а потім піти до конкретного інструктора, у нього отримати практичні навички і вже до нас прийти на практичний іспит», – пояснив Криклій.

«Має бути індивідуальний запис на здачу іспиту, та індивідуальна відповідальність з боку інструктора, який готує водіїв», – резюмував він.