Догляд за шкіряним салоном

Вибираючи новий або старий автомобіль, багато автолюбителів схиляються на користь шкіряної оббивки сидінь – це виглядає солідно і престижно. Звичайно, тканинна оббивка набагато тепліше в зимовий час і менше пріє в літній під вагою людини, але шкіра – це міцність, довговічність, якість і добротність. Однак далеко не всі водії знають, в чому полягає догляд за шкіряним салоном автомобіля . Справа ця важлива і потрібна, якщо власник машини хоче, щоб оббивка прослужила довго і виглядала, як нова.

Найчастіше все відбувається з рук геть погано. Навіть за солідним автомобілем багато автовласників чомусь вперто не хочуть доглядати, чистити, технічно утримувати, не кажучи вже про інтер’єр салону. Адже саме кузов і салон машини, чи то пак його зовнішність, в першу чергу говорять про характер власника – наскільки він акуратний і уважний. Щоб більше не мудрувати, давайте розглянемо, як потрібно доглядати за шкірою автомобіля і що для цього знадобиться, але спочатку дізнаємося про шкідливі чинники, що призводять гарний шкіряний салон машини в непридатність.

Негативний вплив
Шкіра в автомобілях застосовується різна, але це добре оброблений матеріал. Однак, в залежності від власника і кліматичних умов експлуатації, навіть найякісніша шкіра поступово може перетворитися в ганчір’я. Причин тому багато. Це і куріння в салоні, від чого можуть з’явитися пропалені ділянки, і різного роду подряпини, які з’являються від жорстких предметів, і морозне повітря або висока температура і вологість. Все перераховане негативно позначається на салоні машини і оббивці сидінь, але з цими факторами можна і потрібно боротися.

Як, чим, коли
За шкіряним салоном машини потрібно починати доглядати відразу ж після придбання автомобіля, не відкладаючи до появи перших ознак старіння. Якщо на вулиці жарко, то салон повинен піддаватися чищенню і зволоженню не рідше двох разів на місяць. В принципі, всі дії не так вже сильно відрізняються від догляду за шкірою будь-якої людини. Для чищення і захисту давно створені прекрасні засоби. Самим елементарним методом можна назвати застосування спеціальних зволожуючих серветок. Їхній матеріал густо просочений миючими речовинами і захисним воском, одночасно.

Більш якісна чистка має на увазі роздільну чистку і подальшу обробку восковим захистом. У такому випадку одними серветками не обійтися. Для серйозного і ретельного догляду знадобиться балон з кондиціонером і флакон з воском або гліцерином, купити які можна майже в будь-якому автомобільному магазині. Перед обробкою потрібно перевірити ступінь забруднення і загальний стан шкіри, плеснув трохи води на сидіння. Якщо оббивка виконана з натуральної шкіри і вимагає догляду, то волога досить швидко вбереться. З штучною шкірою або натуральній, але обробленої воском ніякого вбирання не буде.

Порядок дій
Отже, з’ясувавши ступінь забруднення, візьміть балон з кондиціонером і розпорошіть його по оббивці, а потім ретельно протріть сухими серветками або чистою ганчіркою. Потім дайте хвилин 10 шкірі відпочити і нанесіть тонкий шар воску або гліцерину, грунтовно втираючи його в шкіру. Після втирання не тримайте двері машини відкритими, а зверху на сидіння можна укласти якусь тканину, щоб шкіра під нею ввібрала весь гліцерин або віск.

Порада
Доглядайте як за натуральною шкірою, так і за штучною. Рівень забруднення і зносу ніяк не залежить від кольору оббивки. Якщо вона чорна, то на неї бруд просто гірше видно, однак в чищенні вона також потребує. Не забувайте, що навіть взимку потрібно чистити оббивку хоча б раз на місяць, і тоді шкіряний салон надовго залишиться яскравим і гарним.