Авторинок України опустився на 25 місце в Європі

За підсумками 2015 року в Україні вдалося продати 46443 нових автомобілів, що на 49,7% менше, ніж роком раніше. Такі показники продажів похитнули та положення українського авторинку в європейському масштабі. Тепер Україна лише 25-й авторинок у Європі, хоча ще рік тому був на 19-му місці.

Падіння продажів нових автомобілів в 49,7% в Україні в 2015 році було найбільшим в Європі. Нижче України не знизився жоден авторинок. У результаті Україна стала менше продавати авто, ніж Фінляндія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Греція, Словенія і навіть крихітний Люксембург.

Продажі нових легкових авто в країнах Європи за 2014-2015 р.

Менше, ніж в Україні нових автомобілів продавалося тільки в Хорватії, Болгарії, країнах Балтії, Ісландії та на Кіпрі. При цьому, майже на всіх сусідніх (за рейтингом) країнах відзначався ріст продажів.

Нагадаємо, що найкращий показник українського авторинку був зафіксований у 2008 році, коли наша країна займала 7-е місце в Європі за обсягом продажів нових автомобілів з результатом 623 тис. авто. З тих пір минуло 7 років і від колишньої величі українського авторинку не залишилося і сліду. Нинішнє 25-е місце – це вже нижча межу, а за показником продажів авто на 1000 жителів Україна посіла останнє місце в Європі. Нове авто зміг дозволити собі лише 1,1 людина з тисячі.

За даними експертів, в 2016 році прориву чекати не варто. Є багато ризиків, які не дозволяють говорити про істотне зростання авторинку. Депутати і чиновники повинні зрозуміти, що український авторинок знаходиться на межі. Будь-які трансформації, здатні привести до незворотних наслідків.

Але є також і надії на повільне відновлення. При вдалому збігу обставин продажу нових авто можуть мати позитивний тренд.