Страховики запрацюють 15 млрд руб. після подорожчання АВТОЦИВІЛКИ

Страховщики заработают 15 млрд руб. после подорожания ОСАГО

З кінця серпня цього року тарифний коридор ОСАЦВ розширюється. Зараз він становить 3432-4118 рублів, а буде варіюватися від 2746 до 4942 рублів.

Спочатку в Центробанку (він регулює ринок ОСАЦВ) заявили, що це підвищить доступність ОСАГО, а також дозволить створити більш конкурентні можливості для компаній. Але тепер риторика регулятора змінилася.

«Ми дуже сподіваємося, що у зв’язку з тими змінами, які ми припускаємо зробити в рамках першого етапу, — це не тільки розширення коридору, але і зміна коефіцієнта бонус-малус і коефіцієнта вік-стаж — збитковість [ОСАЦВ] наблизиться до 100%. За підсумками 2017 року вона була 103%. У нас збиток на кінець року був приблизно 15 млрд рублів, відповідно, плюс 15 млрд рублів компанії точно повинні отримати», — цитує ТАСС заступника голови Центробанку Володимира Чистюхина.

Восени Банк Росії почне переговори з Російським союзом автостраховиків (РСА) з приводу зміни двох коефіцієнтів: вік-стаж і бонус-малус. В ЦБ хочуть ввести 50 категорій в перший замість нинішніх п’яти. Коефіцієнт же бонус-малус пропонується присвоювати кожен рік. Коли у водія накопичитися кілька ЦБ пропонує застосовувати найменший коефіцієнт.

Слідом в ЦБ хочуть «індивідуалізувати» ОСАГО ввівши додаткові коефіцієнти: вік машини, її модель, екологічний клас. До 2020 року держрегулювання ринку ОСАЦВ на думку ЦБ має повністю припинитися: страховики будуть самі вирішувати, скільки водій повинен заплатити за ОСАЦВ.