Названі провідні автоконцерни

Названы ведущие автоконцерны

В очікуванні чергової економічної рецесії продажу на світовому автомобільному ринку ростуть як на дріжджах.

У січні-квітні в світі було продано 30,7 мільйонів автомобілів, що на 3% більше, ніж роком раніше. У квітні ж продажу по відношенню до минулого року підскочили на 5,2% до 7,44 мільйонів автомобілів. Аналітики агентства focus2move вважають, що за підсумками всього року в світі буде продано більше 100 мільйонів автомобілів у порівнянні з 98 мільйонами роком раніше.

Очолює топ-10 Volkswagen Group, який продав у січні-квітні 3,6 мільйона автомобілів, це на 7% більше, ніж роком раніше. У спину йому дихає альянс Renault-Nissan (в нього входять і Mitsubishi, і наша Lada) — 3 400 632 автомобіля, що на 4,4% більше, ніж роком раніше. Замикає трійку Toyota з 3 220 780 автомобілями (+1,9%).

Варто зазначити, що в даних враховуються продажу всіх марок, що входять у той або інший концерн. Наприклад, у Volkswagen Group їх вісім, в Renault-Nissan аж 10 і навіть маленька Suzuki має індійське відділення Maruti.

За межами трійки розташувалися Hyundai-Kia, General Motors, Ford, FCA, Honda, PSA і Suzuki. Єдиною зміною в рейтингу можна вважати рокіровку місцями між FCA і Honda. У японського автовиробника в цьому році справи відверто не клеяться. І всі автоконцерни показали зростання продажів за винятком, як раз, Honda і Ford. Причому у «блакитного гіганта» продажі впали на цілих шість відсотків.