Іспити на права стануть складніше

Экзамены на права станут сложнее

Не встигли ми звикнути до нових правил навчання в автошколах, які діють не менше двох років, а у МВС вже вирішили змінити правила здачі іспитів на отримання водійських прав

Відповідний проект відомство розмістило на сайті публікації нормативно-правових актів. Найважливіша зміна: об’єднання двох практичних іспитів в один. У ДАІ кажуть про те, що вправи на майданчику входять у внутрішній іспит в автошколах, а кількість аварій при русі заднім ходом, паркування та недотриманні водіями бокового інтервалу у початківців водіїв мізерно малий. Крім того, іспити на майданчику не показують реальної підготовки кандидата у водії.

Також відомство пропонує допускати учнів на автомагістралі. Це пов’язано з розвитком вулично-дорожньої мережі: в містах зустрічаються дороги, які за своїми характеристиками не відрізняються від магістралей, тому водії повинні бути готові рухатися і по ним.

МВС пропонує обмежити вік учнів в автошколах. Почати навчання на категорії М і А1 (мопеди і легкі мотоцикли) можна буде з 15 років, на категорії В і С — з 16 років, на право водити будь-мотоцикли (категорія А) — з 17 років, автобусів — з 20 років.

На теоретичних іспитах МВС пропонує ввести аудіо — і видеорегистрацию відбувається. Це допоможе виключити корупційну складову і допомогти при вирішенні спірних ситуацій.

Нарешті, прописується порядок допуску до повторного складання іспитів. Теорію можна буде здати через тиждень, але не пізніше 30 днів після першої спроби, право на повторне складання практичного іспиту з’явиться з 8-го на 59-й дні після невдачі.

Після того, як постанова буде підписана до його вступу в силу пройде півроку. За цей час МВС і ДАІ підготують свої підрозділи та автошколи.