Старих іномарок без ЕРА-ГЛОНАСС подарували ще рік

Подержанным иномаркам без ЭРА-ГЛОНАСС подарили еще год

Обов’язкова наявність системи виклику екстрених служб ЕРА-ГЛОНАСС, яке було введено з початку 2017 року, викликало обурення у тих, хто вирішив вибрати стару іномарку. У Приморському краї навіть пройшли акції протесту.

Тоді уряд пішов на поступки і дозволив спрощений порядок встановлення ЕРА-ГЛОНАСС на автомобілі, що ввозяться в одиничних екземплярах у Росію. Покупець повинен був заручитися гарантією сервісу по установці системи, лише після цього дозволялася розмитнення автомобіля.

Але спрощений порядок діяв до 1 липня 2018 року. Передбачалося, що з другого півріччя жоден автомобіль без ЕРА-ГЛОНАСС не буде випущений в обіг на територію митного союзу.

Але на сайті оператора системи, АТ «ГЛОНАСС» з’явилося повідомлення про те, що спрощений порядок встановлення ЕРА-ГЛОНАСС не змінився і як і раніше застосовується. У повідомленні уряду Приморського краю йдеться про те, що таке рішення ухвалила урядова комісія і «пільговий період» триватиме ще рік. Правда, що це за таємничий документ Motorpage.ru так і не вдалося з’ясувати: в базах нормативно-правової інформації він відсутній.