Електронне ОСАЦВ: його частка постійно зростає

Электронное ОСАГО: его доля постоянно растет

Обов’язковим для всіх страховиків електронні поліси ОСАЦВ стали в 2016 році. З цього моменту популярність е-ОСАЦВ зростає семимильними кроками.

В першу чергу на популярності електронних полісів позначилася недоступність звичайних у так званих «токсичних» регіонах, там, де страховики несуть найбільші збитки. З-за запуску системи Е-Гарант, відмовити у продажу електронного поліса, страховик не в змозі: система вибере компанію автоматично. І якщо за підсумками першого кварталу частка е-ОСАЦВ перевищила 40% в загальному обсязі «автоцивілки», то до кінця року може майже повністю витіснити традиційні поліси.

«У Росії частка електронних продажів за останніми місяцями становить майже 50%. У нас є всі підстави вважати, що до кінця року вони вже будуть близько 80-90%», ? цитує АСН голову комітету по шахрайству Всеросійського союзу страховиків (ВСС) Ігор Фатьянова.

За даними Російського союзу автостраховиків (РСА) за перші три місяці цього року продажі електронних полісів ОСЦПВВНТЗ зросли в 4,5 рази до 3,4 мільйонів штук. За словами голови РСА Ігоря Юргенса найбільшою популярністю е-ОСАЦВ користується в містах з великим автопарком і в проблемних для страховиків регіонах.

Система е-ОСАЦВ поступово еволюціонує. Так РСА пропонує ввести 72-годинну «тимчасову франшизу», тобто електронний поліс набирає чинності через три доби після продажу.

А Центробанк запропонував створити в інтернеті маркетплейс е-ОСАЦВ, з тим, щоб покупець зміг вибрати найбільш вигідну пропозицію від автостраховиків.