Верховний суд буде розбиратися з іржавої маркуванням автомобілів

Верховный суд будет разбираться с ржавой маркировкой автомобилей

Через пошкодженого корозією таблички з ідентифікаційним номер житель Хабаровської області не зміг поставити автомобіль на облік. Тепер з його питанням буде розбиратися Верховний суд.

У лютому цього року він придбав праворульний автомобіль Toyota Regius Ace, але в ГИБДД відмовилися поставити машину на облік: була пошкоджена табличка з даними про автомобілі. Але подібна ситуація виникала в 2013 році у попереднього власника і тоді експерти не знайшли нічого кримінального. Повторна перевірка, проведена судово-експертом бюро МВС також не виявила змін маркування, а в укладенні говорилися, що вона ушкоджена внаслідок «природного корозії», а всі інші номери в порядку.

Але в УГІБДД автовласникові відмовили в реєстрації транспортного засобу. В офіційній відповіді йшлося про те, що відповідно до п. 15 наказу №1001 його транспортний засіб не підлягає ідентифікації, пише «КоммерсантЪ».

В результаті нещасний автовласник звернувся до Верховного суду з вимогою виключити з п. 15 фразу про обов’язкову ідентифікацію транспортних засобів, оскільки вона суперечить закону «Про судово-кримінальної експертизу». У МВС обґрунтовують дії співробітників тим, що саме на них лежить відповідальність за реєстрацію транспортних засобів.