Jaguar може створити електричний гіперкар

Jaguar может создать электрический гиперкар

По справжньому електричних гіперкарів у світі практично немає: на розум приходити тільки Nio NP8 і Rimac, випущені вкрай обмеженими тиражами. Але в британському Jaguar бачать перспективи цього напряму.

Про це заявив технічний директор компанії Дейв Шоу. За його словами у електромобілів більше позитивних сторін, ніж негативних, всі напрацювання можна було б застосовувати не тільки в масовому сегменті.

За чутками працює над повністю електричним суперкарком McLaren, його конкурентом може стати майбутня модель Jaguar але рішення про створення такої машини в компанії приймуть пізніше. Для початку Jaguar хоче розробити лінійку масових електромобілів, щоб окупити створення нової платформи.

У 2010 році Jaguar показав концептуальні гіперкар C-X75. Він був оснащений чотирма електромоторами, кожен потужністю по 195 к. с. і двома мікротурбінами по 94 к. с. В залежності від умови вони могли або заряджати батареї, або живити мотори. Потім у C-X75 з’явився гібридний варіант, але в 2012 році компанія закрила проект із-за негативної оцінки його перспектив та загальної поганої ринкової кон’юнктури.