Автомобілі ГАЗ стали трошки цифровими

Автомобили ГАЗ стали немножко цифровыми

Системи телематики потрібні великим автопаркам для відстеження місцезнаходження автомобіля та моніторингу її параметрів. Тепер така система з’явилася і на вітчизняному автомобілі.

Починаючи з червня 2018 року блок буде встановлюватися на всі випускаються фургони «ГАЗель NEXT», потім протягом 2018 року дію програми буде поширено на інші моделі: мікроавтобуси і бортові автомобілі «ГАЗель NEXT», середньотонажні вантажівки «ГАЗон NEXT» і спецтехніку.

Телематичний комплекс включає в себе встановлений в автомобілі телематичний блок, підключений до інтернет-мережі і пов’язаний з датчиком ГЛОНАСС/GPS, який акумулює і передає показники з CAN-шини автомобіля і дані з супутників; заводський сервер, здатний обробляти величезні масиви даних; мобільний додаток GAZ Connect і веб-ресурс GAZ Fleet, через які користувач отримує необхідну інформацію.

Телематичний комплекс GAZ Connect дозволяє контролювати стан транспортного засобу. Серед переданих системою показників – місце розташування автомобіля, рівень палива, температура охолоджуючої рідини, швидкість, витрата палива, рівні гальмівної та охолоджувальної рідини, тиск масла, напруга бортової мережі і ще цілий ряд параметрів. Також сервіс включає інші тематичні модулі: зв’язок з обраним дилерським центром, дисконтні програми (наприклад, паливні картки), допомога на дорогах, страхування та інші.

Телематичні блоки GAZ Connect будуть інтегруватися в автомобіль у процесі складання на заводському конвеєрі. Установка подібних систем від сторонніх виробників досить дорога, а також передбачає несанкціоноване втручання в конструкцію машини. Підключення до телематичними сервісів здійснюється за бажанням клієнта. Для початку роботи з системою користувачеві буде досить завантажити мобільний додаток і зареєструвати в ньому оснащені телематическими блоками автомобілі ГАЗ.