Mercedes може поділитися двигунами з Volvo і придбати частку компанії

Лі Шуфу, голова Geely, володіє шведською компанією Volvo, нещодавно придбав 9,69 % акцій Daimler AG і поставив перед собою мету створити партнерські відносини між двома автовиробниками.
Новину, м’яко кажучи, не викликав радості у німецької компанії, оскільки деякі керівники Daimler заявили, що партнерство з Volvo не входило в угоду про покупку. Зокрема, один з виконавчих директорів Daimler сказав: «В ідеалі ми хочемо отримати безпрограшний альянс. Передача наших технологій Volvo і Geely не є безпрограшною».

Mercedes может поделиться двигателями с Volvo и купить долю компании

Однак крига, схоже, починає танути. Повідомляється, що дві компанії можуть розробити спільну платформу для електромобілів. Останні новини говорять про те, що Geely вже «деякий час» розробляє нову архітектуру для EV, і обидві компанії могли б спільно проводити батарейні осередку.
Партнерство також може прокласти шлях для двигунів Mercedes в моделі Volvo. Подробиць немає, але джерела в Штутгарті повідомили виданню, що Daimler «захоче поділитися і іншими компонентами».
Одне з найбільш цікавих заяв припускає, що Daimler може купити невелику частку в Volvo. Деталі обмежені, але, передбачається, цей крок буде використовуватися, щоб показати «готовність до співпраці». Якщо компанія дійсно купить частку в Volvo, за повідомленнями, це буде тільки кілька відсотків».
Volvo відмовилася коментувати новину агентству Reuters, а представник Daimler назвав її як «чисто чутки, які не варто коментувати».