У Росії з’являться більше двох десятків нових знаків

В России появятся более двух десятков новых знаков

Росстандарт опублікував Попередній національний стандарт (ПНСТ), що дозволяє місцевій владі установку понад 20 нових знаків. ПНСТ буде діяти до листопада 2020 року, до моменту, коли за підсумками його введення буде розроблено повноцінний ГОСТ.

Стандарт вводить нові дорожні знаки і покажчики, деякі з яких були вже випробувана на московських вулицях в ході експериментів. Так, з’являться суміщені знаки, в яких будуть об’єднані як сам знак, так і інформаційна табличка: наприклад, знак «Платного паркування» або «Паркування тільки інвалідів».

Крім того, стандарт дозволяє розміщувати табличку «Пропусти всіх, і можеш повертати направо». Такі можна буде встановлювати на дорогах з низькою інтенсивністю руху: у разі відсутності перешкод водій може повернути на заборонний сигнал світлофора.

Також стандарт встановлює ряд нових інформаційних знаків, наприклад, позначають перехресті з т. зв. «вафельної розміткою», виїзд в межі якої у разі заторів заборонений. З’явилася і нова інформаційна табличка «Глухі пішоходи»: її будуть встановлювати в місцях потенційного скупчення людей з порушеннями слуху.