П’яних водіїв будуть виявляти через аналіз крові

Пьяных водителей будут выявлять через анализ крови

Держдума прийняла в першому читанні законопроект, що передбачає наявність максимального вмісту алкоголю в 0,3 г на літр крові в організмі водія. Пов’язано це з тим, що оглянути водія, який перебував у несвідомому стані або не здатного здати на тест сечу, можна тільки через аналіз крові.

В принципі, наркологи і зараз беруть кров у водіїв, які перебувають у непритомному стані, після ДТП, а також у тих, хто не може здати сечу. Проте притягнути водія до відповідальності у разі якщо він виявиться в стані сп’яніння неможливо: у нинішній редакції Кпап прописано тільки максимальний вміст алкоголю у видихуваному повітрі.

Під час обговорення поправок в Держдумі розгорілися палкі дебати, пише «КоммерсантЪ». Адже прописати ці поправки можна було ще в 2013 році, коли була введена т. н. похибка алкотестерів, допускає зміст 0,16 мг алкоголю на літр повітря, що видихається. Деякі депутати звинувачували МВС, однак представник відомства нагадав, що закон, власне, готували і приймали депутати.

Нинішні поправки отримали схвалення в уряді, так що друге і третє читання будуть чисто технічними. В силу закон вступить через 90 днів з моменту підписання. Якщо все пройде оперативно, то це буде 1 березня 2018 року.