Зареєструвати переробки в автомобілі стане простіше

Зарегистрировать переделки в автомобиле станет проще

Керівництво Державтоінспекції відреагувала на численну критику про причіпки і неможливості зареєструвати переробки в автомобілях. Відомство готує поправки у власні правила і регламенти, щоб помітно полегшити життя автовласникам.

В першу чергу мова йде про машини з тюнигом, газово-балонним обладнанням (ГБО) і доопрацьованих позашляховиках. З минулого року, під егідою боротьби з переделенными автобусами співробітники ДАІ почали завзято боротися з власниками позашляховиків з нештатної гумою і лебідками, авто з тюнінгом і мотоциклістами з прямоточними глушниками і навіть нештатні захисними дугами.

Масове невдоволення досягло таких масштабів, що депутати зажадали від прем’єр-міністра Дмитра Медведєва навести порядок. Сьогодні, щоб узаконити переробки автовласникові доводиться кілька разів відвідувати ГИБДД, органи сертифікації, автосервіси, збирати купу документів. Після вступу в силу поправок візит в ГИБДД знадобиться тільки один, пише «КоммерсантЪ». Там інспектора технагляду достатньо буде показати сертифікат на компонент і декларацію від сервісу, де будуть проводитися переробки. Інспектор перевірить не збільшиться споряджена маса чи не з’явиться у машини в результаті інший кузов, після чого автовласникові в ПТС, свідоцтво про реєстрацію ставляться відмітки про переробці. Причому ГИБДД хоче всю цю процедуру зробити госуслугой, тобто записатися на переригистрацию можна буде і через Інтернет.

Покарання за незареєстровані переробки, втім, залишиться колишнім: 500 руб. і припис усунути неполадки. У разі якщо автовласник проігнорує це припис, то йому загрожує покарання за невиконання законної вимоги співробітника поліції, а у самого транспортного засобу може бути припинена реєстрація.