Водіям дозволять не возити з собою роздруківку е-ОСАЦВ

Водителям разрешат не возить с собой распечатку е-ОСАГО

Обов’язок мати і пред’являти на першу вимогу поліс «автоцивілки» за водієм закріплена у Правилах дорожнього руху та Законі «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів». Але що робити з електронним полісом ОСЦПВ, адже він не роздруковується на захищеному від підробок бланку?

Сьогодні власники електронних ОСАЦВ возять з собою роздруківки полісів, які їм надсилає страхова компанія. Ніякої юридичної сили така роздруківка не має, мало того, це лише рекомендація, а не обов’язок.

Міністерство фінансів хоче усунути цей казус: відомство планує внести відповідні поправки в законодавство. «Історія, яку ми зараз рухаємо — це повністю електронний поліс ОСАЦВ. Це коли не треба возити роздруківок. Тобто щоб офіцери ДПС самі перевіряли [на своїх електронних пристроях], що у людини він є», — заявив заступник міністра фінансів Росії Олексій Моїсеєв агентству ТАСС.

За його словами відповідні поправки будуть внесені найближчим часом і якщо вони оперативно будуть прийняті, то власників е-ОСАЦВ звільнять від необхідності возити поліс з собою вже з початку наступного року.