Tesla представила свій вантажівка

Tesla представила свой грузовик

Компанія Tesla — лідер автомобільної галузі, переносам презентацій нових моделей, змін термінів виведення нових моделей на ринок і зривів виробничих планів. Але чого у нього не відняти, так це того, що Tesla — піонер галузі в сегменті електротранспорту.

З Model S компанія зуміла довести, що електромобіль може бути преміальним і дуже швидким, з Model 3, що може бути комфортним, з великим запасом ходу і не дорогим, настала пора і сегменту комерційної техніки.

Презентацію першого вантажівки компанії, електричного сідельного тягача Semi кілька разів зсували, але прем’єри варто було чекати бо заявлені характеристики перевершили всі очікування. Незважаючи на те, що потужність електричної силової установки поки не розкрита, глава компанії Ілон Маск заявив, що розгін до «сотні» із завантаженим напівпричепом займе всього 20 секунд, а окремо тягач до 96 км/год розганяється всього за 5 секунд. Запас ходу автопоїзда складе 800 кілометрів. Та це майже в два рази менше, ніж у аналога з сучасним дизелем, але не забувайте, що сьогодні далекобійникам покладено обов’язковий відпочинок, так що за його час (а це не менше 4 годин) батареї встигнуть підзарядитися.

Шанувальники класичних американських тягачів будуть розчаровані: Semi це безкапотна тягач, та ще й з дуже продуманою аеродинамікою (коефіцієнт Cx дорівнює 0,36, що менше, ніж, наприклад, у Bugatti Chiron). «Звичайні фури мають вигляд комори, наш вантажівка — виглядає як куля», — заявив на презентації Маск. Водійське місце розташоване по центру кабіни з великою площею скління (скла, до речі, за заявами Маска витримують ядерний вибух). Перед водієм кермо, приладової панелі немає: ліворуч і праворуч від рульової колонки розташовані два великих «планшетника».

Але найважливіше: Tesla Semi оснащена повноцінною системою автопилотирования і Маск навіть веде переговори з керівництвом Невади про те, щоб випустити кілька прототипів без водіїв на тестові маршрути. Якщо такі вантажівки заполонять світ, то професія далекобійника остаточно зникне.