Tesla показала самий динамічний автомобіль у світі

Tesla показала самый динамичный автомобиль в мире

На презентації електричного сідельного тягача Tesla Semi глава компанії Ілон Маск несподівано представив ще й модель Roadster другого покоління, назвавши її найшвидшим автомобілем на Землі.

Щоправда, якщо перше покоління моделі і перша машина Tesla дійсно було родстером (фактично це був електричний варіант британського спорткара Lotus), то друге покоління Roadster має кузова тарга зі складною центральною частиною даху.

Технічні характеристики вражають. Спорткар отримав три електромотора (два ззаді, один спереду), сукупний крутний момент дорівнює 10 000 Нм. Потужність силової установки не розсекречена, але Маск каже, що до 96 км/ч (60 миль/год) Tesla Roadster розганяється за 1,9 секунди, до 160 км/год (100 миль/годину) за 4,2 секунди, а чверть милі долає за 8,8 секунди. Це робить її найшвидшою в цих дисциплінах, хоча за максимальної швидкості 400 км/год) спорткар і програє найшвидшим автомобілів планети, таким як Bugatti Chiron, Koenigsegg Agera S або Hennessey Venom F5. По запасу ходу Tesla Roadster кладе на обидві лопатки всі електромобілі: на одній зарядці він здатний проїхати понад 900 кілометрів.

У Tesla наміру продавати друге покоління Roadster за ціною в 200 000 доларів. Депозит в розмірі 50 000 доларів можна внести вже сьогодні. Але спочатку буде випущена особлива партія Founders Serie накладом у 1000 примірників. Її вартість становить 250 000 доларів, причому бажаючі стати в чергу повинні внести в якості депозиту повну суму. Знайома ситуація, чи не правда? Саме так Маск зібрав майже півмільярда доларів депозитів на запуск Tesla Model 3.

На питання, коли почнеться виробництво другого покоління Tesla Roadster Маск відповідає ухильно, але сподівається, що перші клієнти отримають свої машини вже наприкінці 2020 року.