Свідомі москвичі «виписали» більше 50 тис. штрафів за паркування на газоні

Сознательные москвичи «выписали» более 50 тыс. штрафов за парковку на газоне

У Москві обкатується більшість нових методів боротьби з порушниками Правил дорожнього руху. Один з них — додаток «Помічник Москви» для смартфонів. З його допомогою громадяни можуть повідомляти про деякі порушення: паркування в забороненому місці, на пішохідному переході або газоні. Далі місто сам все зробить: приверне порушника до відповідальності і простежить за оплатою штрафу.

З урахуванням гігантських штрафів і завзяття деяких наших громадян «Помічник Москви», звичайно ж, рішення досить спірне. Тим не менш, з початку року з його допомогою в місті виписано 48 342 штрафу за паркування на газоні.

У місті кажуть, що це правопорушення серйозно впливає на екологію: «колеса автомобілів знищують трав’яне покриття, завдають істотної шкоди коренів дерев і родючих шарів грунту, переносять ґрунт на дороги. Тим самим вони провокують зростання кількості респіраторних захворювань та алергічних реакцій у жителів Москви», — йдеться в повідомленні московського транспортного порталу.

Але якщо штраф у розмірі 5000 руб. для фізичної особи ще виправданий, то покарання у розмірі 300 000 руб. для юридичної (а штраф накладається, якщо машина належить юрособі) неодноразово намагалися оскаржити. Втім, найчастіше безрезультатно. Нещодавно навіть Верховний суд відмовив задовольнити заяву двох організацій, які просили скасувати цей штраф як такий, що суперечить федеральному законодавству.

Для того, щоб стати користувачем програми «Помічник Москви», потрібно встановити його на свій смартфон. Додаток можна знайти в інтернет-магазинах AppStore та Google Play. Доступ до нього здійснюється за допомогою логіна і пароля для порталу mos.ru.