РСА хоче продовжити дію Єдиного агента ще на півроку

РСА хочет продлить действие Единого агента еще на полгода

Незважаючи на те, що ще місяць тому йшла розмова про те, що система Е-гарант повністю замінить Єдиного агента ОСАЦВ на ринку електронних полісів «автоцивілки», президія Російського союзу автостраховиків (РСА) рекомендував продовжити дію Єдиного агента ще на півроку.

Єдиний страховий агент ОСАЦВ був створений у минулому році для вирішення проблеми продажу полісів у 16 проблемних регіонах, де страховики відчайдушно не хочуть працювати. Система передбачає можливість укладення договору однією страховою компанією від імені іншого. Відмовитися від участі в Єдиному страховому агентові було не можна: в системі зайняті всі страхові компанії, що працюють з ОСАЦВ.

На початку цього року невеликі страхові компанії звинуватили лідерів ринку в тому, що вони перекладають на них збиткові договору, відмовляючись працювати в «токсичних» регіонах і продаючи поліси від їх імені. У підсумку РСА запустив систему Е-гарант: в разі технічних проблем, договір укладається прямо на сайті союзу, а страхова вибирається випадковим чином за номером ПТС. У результаті ризики розподіляються рівномірно серед усіх компаній. Але в підсумку президія хоче продовжити роботу колишньої системи до 1 липня наступного року.

«Страховики вважають, що для стабільності і доступності послуги ОСАГО необхідно йти назустріч споживачеві і продовжити дію системи, яка себе добре зарекомендувала. Це питання тепер виноситься на загальні збори членів РСА 12 грудня. У разі остаточного позитивного рішення дію системи буде продовжено до наступного річного загальних зборів членів РСА, яке має відбутися на початку червня 2018 року», — заявив глава РСА Ігор Юргенс.

Але і від Е-гаранта в союзі відмовлятися не мають наміру, страховики домовилися і далі вдосконалювати цю систему.