Продажі електромобілів в Росії знову зросли

Продажи электромобилей в России снова выросли

Електромобілі в Росії фактично офіційно не продаються: на ринку представлені лише електричні Renault Kangoo ZE і Renault Twizy. Однак, «сірий» ринок продовжує рости і головну скрипку тут грають дорогі електромобілі Tesla, ціною від 10 мільйонів рублів.

За перші дев’ять місяців в Росії продано 66 електромобілів, що на 37,5% більше ніж роком раніше. Зростання забезпечується саме за рахунок зростання інтересу до електромобілів Tesla, вірніше до кросоверу Tesla Model X. Останніх у січні-вересні було продано 34 экезмпляра, ще 12 електромобілів американської марки — седани Model S.

Крім Tesla, позитивну ринкову динаміку демонструє і Nissan Leaf, який за звітний період розійшовся тиражем 16 реалізованих електрокарів (11 – роком раніше). Також з початку нинішнього року росіяни придбали 3 нових Renault Twizy і 1 – Mitsubishi i-MiEV.

Більше 60% електромобілів встали на облік у столичному регіоні (Москва і Підмосков’ї), що в цілому становить 40 одиниць, повідомляє агентство «Автостат». Ще 12 електрокарів вирушили на Далекий Схід, а саме в Приморський і Хабаровський краю (9 і 3 шт. відповідно). У Краснодарському краї придбано 3 таких машини, в Татарстані, Санкт-Петербурзі і Ростовської області – по 2. По одному електромобілю було куплено в Удмуртії, Іркутської, Воронезькій, Рязанській і Тверській областях.