Panasonic почав тести власного безпілотника

Panasonic начал тесты собственного беспилотника

Компанія Panasonic приступила до тестів прототипу з системами безпілотного пілотування власної розробки. Автомобільчик виглядає досить смішно, але це всього лише агрегатоносій для всієї електроніки.

Випробування проводяться спільно з префектурою Фукуї. Маршрут, на якому проходять випробування прототипу, має довжину 6 кілометрів і проходить від залізничної станції в селищі Эйххэйдзи до місцевої пам’ятки, Храму вічного спокою.

Це перше «живе» тестування автопілота Panasonic, досі не покидав закриті майданчики в різних районах Японії: в Йокогамі (префектура Канагава), Кейханне (префектура Кіото) і Кадоме (префектура Осака). Воно повинно підтвердити технічні можливості самоврядного концепту та перспективи його комерційної експлуатації.

В ході випробувань інженери Panasonic намір з’ясувати ряд технічних питань: позиціонування автомобіля і ефективність камер, які фіксують його оточення, в різних умовах та ситуаціях (наприклад, в безпосередній близькості від дерев, будинків, під мостами тощо); поведінка автопілота при виникненні перешкод, як він буде уникати зіткнень, гальмувати, запобігаючи наїзд на пішоходів і тварин, які можуть несподівано вискочити на дорогу; ефективність системи управління автомобілем з використанням хмарних серверів.

Тестування завершиться наприкінці березня 2018 року. Раніше представники Panasonic відзначали, що їхня система автопілота може з’явитися на комерційному транспорті вже в 2022 році.