Пільгових автокредитів на всіх не вистачить

Льготных автокредитов на всех не хватит

Мінпромторг опублікував проект поправок в законодавство, в якому розкриваються подробиці пільгових програм автокредитування на наступний рік. Ні програми оновлення автопарку (утилізація), ні знижок по автокредитах в наступному році не буде.

Пільговими залишаться лише програми «Перший автомобіль» і «Сімейний автомобіль», причому Мінпромторг вирішив не змінювати схему і надавати знижку в розмірі 10% від вартості автомобіля, зазначеного в кредитному договорі.

Нагадаємо, що не так давно ФНС роз’яснила, що таким чином у громадян виходить дохід, який підлягає 13-процентному оподаткуванню. Мінпромторг пообіцяв підготувати відповідні поправки в Податковий кодекс, але поки що цього так і зробив. З федерального бюджету на ці програми планується виділити 1,5 мільярда рублів, у відомстві планують продати за двома програмами близько 55 тисяч автомобілів. Підняли в Мінпромторгу і верхню цінову планку: з 1,45 до 1,5 мільйона рублів. Втім, список за рахунок цього особливо не розшириться, просто так у відомстві вирішили компенсувати зростання цін на автомобілі.

А ось від надання 10-відсоткової знижки на кредит, програмою, яка діє в цьому році, в наступному вирішено відмовитися. У Мінпромторгу говорять про те, що ставки по автокредитуванню і так повернулися на рівень 2014 року.