Китайці з NIO залучили мільярд доларів. В тому числі з Росії

Китайцы из NIO привлекли миллиард долларов. В том числе из России

Китайський стартап NIO, власне і стартапом вже назвати складно: компанія була заснована в 2014 році і носила ім’я NextEV. Але поки що вона лише прославилася мегаваттным електричним суперкаром, який встановив абсолютний рекорд кола і постійними обіцянками ось-ось запустити у виробництво серійну модель, кросовер ES8.

В ході чергового инвестраунда NIO привернула мільярд доларів від институациональных інвесторів, серед яких фонди із США, Близького Сходу, Китаю, а також Російсько-китайський інвестфонд РКИФ, створений російським фондом прямих інвестицій (РФПІ) та китайської China Investments.

Інвесторів приваблює майбутня серійна модель NIO, семимісний електричний кросовер ES8. Він буде оснащений двома електромоторами сумарною потужністю 331 л. с. і блоком літій-іонних батарей ємністю 67 кіловат-годин. Розгін до 100 км/год у NIO ES8 займе 4,4 секунди, максимальна швидкість складе 180 км/ч. На китайський ринок кросовер повинен вийти у кінці цього року. Також в 2020 році NIO обіцяє вивести на ринок компактний міський хетчбек, природно, повністю електричний.