Geely відкрила власний завод у Білорусі

Geely открыла собственный завод в Белоруссии

Китайська компанія Geely запустила виробництво на СП «Белджи», створеному в Білорусії. В принципі, завод можна назвати повністю китайським, так як білоруська сторона дала під проект землю і надала компанії податкові пільги.

На заводі поки організовано повноцінне (зі зварюванням і фарбуванням) виробництво тільки однієї моделі, кросовера Atlas, продажі якого незабаром стартують на російському ринку. Більшість комплектуючих на завод будуть поставляти компанії, які співпрацюють з Volvo, яка також належить Geely.

Цех складання поділяється на три основні лінії: лінію інтер’єру, лінію шасі і лінію остаточної зборки. На заводі реалізовані новітні технологічні рішення. Так, наприклад, для забезпечення високої корозійної стійкості кузова автомобіля застосована технологія катафорезного грунтування з використанням системи керування процесом «Аналіт».

Цех фарбування розрахований на 8 кольорів забарвлення. Для нанесення покриття на зовнішні поверхні кузова застосовуються сучасні роботи Durr зі складною кінематикою, що гарантовано забезпечує високу якість фарбування на поверхнях будь-якої конфігурації. Відмітна особливість прийнятої технології фарбування кузовів — екологічність та економічність процесу за умови забезпечення гарантовано високої якості. Для фарбування використовуються екологічні матеріали на водній основі і електростатичні методи нанесення покриття, що забезпечують 95 %-98 % перенесення матеріалу на кузов, що в порівнянні з традиційною технологією пневматичної нанесення знижує величину втрат лакофарбових матеріалів в 8-10 разів.

В цеху зварювання організовано контрольно-вимірювальна лабораторія контролю геометрії кузова лазерними датчиками і контактними головками на спеціальної контрольно-вимірювальної машини. Для забезпечення високої якості зварювання кузовів застосовуються системи контактного зварювання Bosch Rexroth з адаптивним регулятором по частоті струму. Унікальність таких зварювальних систем полягає у здатності регулювати параметри процесу зварювання в режимі реального часу і забезпечувати стовідсотковий контроль якості зварних точок.