Ford готує автопілот для бездоріжжя

Американський блог Off-road.com повідомляє, що Ford запропонує кілька рішень для позашляхового автопілота. Адже поки що автомобілі мають спеціальні програми типу круїз-контролю, який підтримує «повзучі» швидкості руху.

Патент вже є. В основі позашляхового автопілота лежить мікрокомп’ютер і сенсори (лидар, ультразвукові датчики), які визначають характер перешкоди і аналізують наскільки безпечним буде його подолання. Якщо виникне ризик перекидання, система попросить водія і пасажирів покинути салон, і машина продовжить рух самостійно.

Ford готовит автопилот для бездорожья

Крім того, оцінюючи перешкоди на шляху, автопілот сам зможе змінювати налаштування систем та асистентів автомобіля, готуючи їх до «сходження». Наприклад, змінюються режими в активній або регульованою підвісці — збільшується кліренс, інакше починають працювати амортизатори. Також змінюється і робота двигуна з трансмісією, асистентів старту і спуску та інших систем.

До речі, управляти позашляховиком можна віддалено: за допомогою смартфона або бездротового контролера. Що таке ми вже бачили на прототипах Land Rover.