Експерт: ціни на бензин перевищать 50 руб. за літр навесні 2018 року

Эксперт: цены на бензин превысят 50 руб. за литр весной 2018 года

Ціни на бензин перевищать чергову психологічну позначку в 55 рублів за літр наступної весни, практично відразу після президентських виборів. Таку думку висловив один з експертів паливного ринку.

За словами члена комітету Торгово-промислової палати Росії з енергетичної стратегії Рустама Танкаева влади будуть стримувати зростання цін аж до березня, коли в країні пройдуть президентські вибори.

«У 2014 році впав курс рубля, але ціни залишилися на тому ж рівні, у нас припинився імпорт, а внутрішнє виробництво бензину залишилося на колишньому рівні, але частка нафти, яка переробляється на бензин, впала до 80%. На початку цього року навіть знизили мита на вивезення бензину з Росії. В результаті ми вийшли майже на межу дефіциту бензину. З моменту розпаду СРСР це відбувається в четвертий раз, що не кращим чином характеризує уряд. Зараз ми змушені відпустити бензиновий ринок, тому ціни будуть рости», — заявив Танкаев «Національній службі новин».

На його думку ціни будуть підвищувати «м’яко», але до кінця березня вартість Аі-92 складе 50 рублів за літр, а Аі-95 — 54-55 рублів за літр. Свою роль в підвищенні цін зіграють і збільшуються 1 січня акцизи на паливо, загальний рівень інфляції і невисокі ціни на нафту на зовнішньому ринку.