Ціни на бензин досягли рекордного рівня

Цены на бензин достигли рекордного уровня

На російському оптовому ринку зафіксовано різке зростання цін на бензин. За минулий тиждень вартість Аі-92 зросла на 2,3% до 24,85 тисяч рублів за тонну, на Аі-95 — на 1,7% до 44,99 тис. рублів. І на цьому тижні зростання продовжилося.

Трейдери кажуть, що до такого результату призвела зупинка компанією «Газпром нафта» установки гідрокрекінгу на Московському НПЗ. У підсумку вона скоротила постачання і почала скуповувати паливо на оптовому ринку. Також на встановлення рекордних цін вплинуло і зростання цін на нафту на міжнародних ринках, а це спричинило скупку палива на внутрішньому в очікуванні реакції.

У «Газпром нафти» газеті «КоммерсантЪ» заявили, що постачання палива здійснюються за графіком, але назвати обсяги відмовилися. У ФАС кажуть, що на зростання цін вплинули трейдери, які провели операцію за ціною вище ринку. Однак з’ясувалося, що ця операція була здійснена за помилку покупця, а її обсяг склав всього 300 тонн. У підсумку антимонопольники пообіцяли перенаправити потоки з регіональних НПЗ на оптову біржу, щоб компенсувати виниклий дефіцит.