Автомобілі ФСТ прирівняють до поліцейських

Автомобили ФСО приравняют к полицейским

Федеральна служба охорони підготувала поправки в Правила дорожнього руху, що прирівнюють її автомобілі до автомобілів з червоно-синіми проблисковими маяками і цветографией на кузові (у переважній числі випадків це автомобілі ГИБДД).

Мова йде про поправки до пунктів 3.1 та 3.2. ПДР, які пропонується додати автомобілі ФСТ, мають «особливий розпізнавальний знак ФСТ». Це проблискові ліхтарі встановлені на передній частині автомобіля на одному рівні з фарами ближнього світла (простіше кажучи — сині стробоскопи). При цьому про нанесення цветографических схем на автомобілі ФСТ мови не йде (вона не передбачена діючими ГОСТами).

У разі наближення такого автомобіля з включеними спецсигналами, водії будуть зобов’язані поступитися їм дорогу, не будуть мати права обганяти їх і супроводжувані ними автомобілі.

На думку експертів прийняття поправок додасть плутанини на дорогах: якщо автомобілі в цветографии і з мигалками на даху вони завжди впізнають як поліцейські, то незрозумілий автомобіль ФСТ, який до того ж, найчастіше чорного кольору, можуть сприйняти як машину чергового чиновника.

До речі, в Кодекс про адміністративні правопорушення (Кпап) ФСТ поправки внести не пропонує, а там позбавлення водійських прав передбачено тільки за непропуску автомобіля з проблисковими маяками, спецсигналами, але виключно в цветографии.