Інспекторам ГИБДД заборонять оформляти п’яних суддів

Инспекторам ГИБДД запретят оформлять пьяных судей

МВС розмістило проект поправок до Адміністративного регламенту з нагляду за учасниками дорожнього руху. Нагадаємо, він регулює взаємовідносини між працівниками ДАІ та водіями, а нова редакція набрала чинності менше місяця тому.

Поправок дві. Першою і, мабуть, найбільш значущою йде зміна пункту про те, що співробітники поліції повинні заповнювати процесуальні документи. У чинній редакції йдеться про кульковою ручці з наповнювачами чорного, синього або фіолетового кольору. Але, як з’ясувалося, кулькові ручки не працюють на морозі, бо співробітникам поліції буде дозволено заповнювати документи чорнилом такого ж кольору, тобто не тільки кульковими, але і пір’яними ручками. Ну і гусячими перами, звичайно ж.

Друга поправка вносить зміни відразу в кілька пунктів регламенту. Найімовірніше в МВС просто забули, що недоторканними на дорозі є не тільки прокурори, але й судді. За нинішньої редакції Админрегламента співробітник ГИБДД може притягнути суддю до адміністративної відповідальності, відсторонити його від керування транспортним засобом і навіть направити на огляд на стан сп’яніння. Після правок нічого цього поліцейські зробити не зможуть. Якщо у співробітника ГИБДД будуть «вагомі аргументи» того, що суддя дійсно порушив ПДР, він буде зобов’язаний скласти рапорт своєму начальникові, а той направить його в прокуратуру.

У разі ж якщо суддя керує автомобілем у нетверезому стані, то інспектор і з цим нічого вдіяти не може, крім того, щоб повідомити своєму начальству. Також співробітникові поліції пропонується вжити заходів до припинення подальшого руху транспортного засобу з нетверезим суддею за кермом, але не описується, якими мають бути ці заходи і як повинен діяти інспектор.

Поправки набудуть чинності після громадського обговорення.